11.33%
  • toplanan 15,355 €
  • Hedef 135,555 €
  • Kalan gün 72 gün kaldı

Proje hakkında

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Pakistan’ın Sargodha şehrinde yetimler için okul inşa ediyor. Okulun 6 ay içinde tamamlanması planlanıyor.

WEFA, yetimlere yönelik faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Yetimleri kendi topraklarından, kültürlerinden koparmadan; onların donanımlı, kültürlü ve bulundukları topluma faydalı birey olmaları noktasında çalışmalar yapan WEFA, Pakistan’ın Sargodha kentinde inşa edeceği Pakistan Cennet Yetim Okulu ile 150 yetime daha eğitim imkânı sunacak. Her sınıfta 30 kız yetimin ders alabileceği okulda toplamda 5 sınıf yer alacak.

Sargodha, 2,66 milyon nüfusa sahip ve Punjab bölgesine bağlı bir şehir. Nüfusun yüzde 27’si şehirde yaşarken, geri kalan yüzde 73’lük bölümü ise şehir dışındaki yerleşim yerlerinde ikamet etmektedir. Bölgedeki insanların büyük bir bölümü zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor ve geçim kaynakları kısıtlı olmasından dolayı kazanç elde etmek için başka şehirlerde çalışıyorlar.

Pakistan Cennet Yetim Okuluna destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.