[themeum_title style=”style2″ title=”Kurban Yoksula Derman, Yeryüzüne Bayram Olsun” size=”20″ color=”#333333″ title_margin=”20px 0 20px 0″ title_padding=”20px 0 20px 0″]

Kurban, sevginin, umudun, acıların, sevinçlerin ve kardeşliğin paylaşılmasıdır. Avrupa’dan Asya’ya, Afrika’ya, Ortadoğu, Balkanlar ve Türkiye’ye, bekleyen ve beklenenlerin kutlu buluşmasıdır.

Dünyanın dörtbir yanında bu kurban da payını bekleyen kardeşlerimiz var. Bağışlarınız sayesinde rahmet kuşatsın, bereket yayılsın yeryüzüne; bayram sizinle gelsin.

WEFA, dünyanın dört bir yanında kardeşlik köprüsü kuruyor, yardım ve desteklerinizle mahrum ve mağdur insanlara bayram sevinci ve umut taşıyor.

Haydi siz de kurbanınızla bize katılın, kurban sevinciniz sınırlar aşsın. Yoksulun, yetimin yüzü gülsün; bizi bekleyenlerin gözü yollarda kalmasın diye bu iyiliğe ortak olun.

WEFA, „Kurban Yoksula Derman, Yeryüzüne Bayram“ sloganıyla Kurban çalışmalarını bu yıl yine erken başlatıyor. Hedefimiz bu sene Türkiye ile birlikte 22 ülke ve bölgede Avrupa’daki hayırseverlerin kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak.

Kuruluşundan bu yana hayırseverlerin Kurban bağışlarını yerine ulaştıran WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, bu yıl da bayramı milyonlarca muhtaç insanla eda etmek için kurban çalışmasına başladı. WEFA’nın bu yılki hedefi savaş, çatışma, doğal afet, açlık ve kuraklığın yaşandığı coğrafyalar başta olmak üzere toplam 22 ülke ve bölgede kurban kesmek.

Kurban organizasyonumuzda önceliği muhacir kampları, savaş ve doğal afet mağdurları, yetim yurtları, yetim aileleri, yaşlılar, kimsesizler, dullar, toplumun yoksulluk çeken kesimleri, okullar, medreseler ve hastaneler alıyor.

WEFA, kuraklığının devamlı yaşandığı Somali ve Etiyopya‘da da Kurban Kampanyası gerçekleştirecek. Ayrıca bu kampanyada Lübnan‘daki Suriyeli ve Filistinli mülteciler ile Arakan kamplarındaki mültecilere de Kurban dağıtımı yapılacak.

Dünyanın birçok mazlum ve mahrum coğrafyasında gerçekleştirilecek Kurban kesimlerinin yanı sıra Türkiye’de de Kurban Kampanyası organize edilecek. WEFA, bu sene Anadolu’nun farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahibi insanlarımıza kurban eti dağıtımı yapacak. Tanışma, paylaşma ve yardımlaşma vesilesi olan Kurban’da yine muhtaçların yüzleri WEFA‘nın Kurban organizasyonu ile gülecek.

55 ülke ve bölgede Kurban sevinci

WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, bu güne kadar 55 farklı ülke ve bölgede Kurban Kapmanyasını başarıyla gerçekleştirmiş ve dünyanın en muhtaç coğrafyalarında dağıtımları titizlikle yapmıştır.

Son Kurban Bağış Tarihi

Kurban bağışınızı 13 Eylül 2016, Salı akşamına kadar gerçekleştirebilirsiniz .

Bayram elbisesi

Bu sene de hayırseverler 20,- €‘luk bir bağış ile bayram günlerinde yeni elbiselerle çocukları sevindirebilecekler.

Kurban Yoksula Vefadır

Kurban Kampanyası ile yılda bir kere de olsa binlerce ailenin evine et giriyor. Avrupa’daki bir insan, binlerce kilometre ötede hiç tanımadığı insanlar için Kurbanlıklar kesilmesini istiyor. Böylece Kurban aradaki fiziki mesafeleri eritiyor. Toplumsal dayanışma ve barışı öne çıkarıyor. Toplumları birbirine yaklaştırıyor, yabancılaşmayı engelliyor. Dünyanın dörtbir yanında bu Kurban da payını bekleyen muhtaçlar var. Kurban bağışlarınızla yetim, yoksul ve çaresizlere vefanızı gösterin. Kurban, Avrupa’da yaşasak da Afrika’da, Asya’da, Ortadoğu’da, Balkanlar’da, Türkiye’de nefes almaktır. Kurban, Avrupa’da yaşarken Arakan’da, Somali’de, Etiyopya’da, Sudan’da, Türkiye’de yetim bir çocuğun sofrasına oturmaktır bir bayram sabahı…

Nasıl Kurban bağışı yapabilirim?

[themeum_list_item list=”list-number-background” color=”#000000″ size=”14″ input=”

 • Kurban bedelini bürolarımıza gelerek veya temsilcilerimize makbuz karşılığı elden ödeyebilirsiniz
 • “Para Çekme Yetki Formu”nu (Einzugsermächtigung) doldurup bize gönderebilirsiniz
 • Hesap numaramıza havale (Überweisung) yapabilirsiniz
 • www.wefa.org sayfamızdan online bağış yapabilirsiniz
 • 0049 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak kurban bağışında bulunabilirsiniz
 • Kredi Kartı, „Paypal“ veya „Sofortüberweisung“ sistemlerini kullanarak bağışta bulunabilirsiniz

“]

[themeum_list_item list=”list-circle” color=”#000000″ size=”14″ input=”

 • Kurban dağıtımlarıyla ilgili bilgi ve fotoğrafları bürolarımızdan temin edebilir veya internet sayfamızdan takip edebilirsiniz.
 • Kurban bağışlarınızı en geç bayramın ikinci gününün akşamına kadar yapabilirsiniz.
 • Vekâleten kurumumuza vereceğiniz kurbanlarınız, kesim yapılacak bölgelerdeki partner organizasyonlarımız ile birlikte yapılacak titiz çalışmalar sonucu bayram namazından sonra başlanıp, bayramın üçüncü günü ikindi vaktine kadar kesilmiş olacaktır.
 • Toplu kurban bağışında bulunan dernek, cami ve diğer kuruluşlar Kurban Kampanyasını gerçekleştirdiğimiz ülkelere temsilci gönderebilirler.
 • Kurban ibadetinizin kabul olunmasını niyaz ediyor ve tüm muhtaçlar adına sizlere teşekkür ediyoruz.

“]

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için TIKLAYINIZ.

Leave a Reply