WEFA bağımsız bir sivil toplum kuruluşudur. Herhangi bir partiye, cemaate ve benzeri oluşumlara bağlı değildir.
WEFA, bugüne kadar 70 ülkede insani yardım çalışması yapmıştır. Bu ülkelerin bir kısmında acil yardım faaliyetleri, bazılarında Ramazan, Kurban, Yetim, Su Kuyusu, Katarakt ve Gelir Temini projeleri gerçekleştirmiştir.
Kuruluşumuz toplanan yardımların dağıtımını bazı bölgelerde, bulundukları ülkelerde resmi olarak tanınmış ve insani yardım amaçlı kurulmuş olan partner organizasyonlar tarafından gerçekleştirmektedir.
• Elden verilen bağışlar makbuz karşılığında teslim alınır. • Elden veya banka yoluyla yaptığınız bağış neticesinde yıl sonunda vergiden düşürebilmeniz için size bir yardım belgesi (Spendenbescheinigung) verilir. • Daimi yardım projelerimize yapılan bağışlarda; meselâ Asya ve Afrika´da açtıracağınız su kuyusuna, isminiz yazılarak fotoğrafı size ulaştırılır. Katarakt projesinde göz ameliyatını yaptırdığınız kişinin fotoğrafı ile birlikte size bir teşekkür belgesi gönderilir. Yine sponsoru olduğunuz yetimle ilgili fotoğraf ve bilgiler size sunulur. • Tüm kampanya ve projelerimizin geri dönüm fotoğraf ve bilgilerini en kısa zamanda internet ve Facebook sayfamızda paylaşmaktayız. • İstediğiniz zaman tüm yardım projelerimiz ile ilgili bizden yazılı bilgi, fotoğraf ve video görüntüsü, CD isteyebilirsiniz. • Dileyen hayırseverler bazı yardım projelerimizi yerinde nasıl gerçekleştirdiğimizi görmek için bizimle birlikte (bölge şartları organizasyon bakımından uygun olduğu ölçüde ve kendi masraflarınızı karşılayarak) yardım dağıtılan ülkelere gelebilirler. • Dernek, cemiyet, arkadaş grubu ve iş adamları için istedikleri takdirde elemanlarımız tarafından yardımların nasıl ulaştığına dair görüntülü seminerler verilir. Piyasada herkesin alabileceği, içinde milyonlarca isim, adres ve telefon numaralarının kayıtlı olduğu dijital telefon rehberleri satılmaktadır. Bir çok firma tarafından ‘Digitale Telefonauskunft auf CD-ROM’ gibi isimlerle satışa sunulan bu rehberlerde Almanya çapında milyonlarca kayıtlı adrese ulaşılabilmektedir.
Kurban fiyatları kesim bölgelerindeki hayat şartlarına göre belirlenmektedir, böylelikle de ülkelere göre değişen kurban fiyatları söz konusu olmaktadır.
Yurtdışından da kolaylıkla bağışta bulunabilirsiniz. Yurtdışı havaleleri için normal havale bilgilerine ek olarak aşağıdaki BIC-Kodu ve IBAN-Numarası’nı yazmanız yeterlidir: BIC: GENODED1CGN IBAN: DE10 3806 0186 6008 6880 18
Yardım projelerinin nasıl hayata geçirildiğini yerinde görmek isterseniz (bölge şartları organizasyon bakımından uygun olduğu ölçüde ve kendi masraflarınızı karşılayarak) bizimle birlikte bu ülkelere gelip hem nasıl yardım dağıtıldığına şahit olur, hem de o ülke ve şartları hakkında bir izlenim edinebilirsiniz.
Şu anda eski elbise bağışlarını kabul etmiyoruz.
Herhangi bir limit, aylık bağışlarınız için söz konusu değildir, bağış miktarını dilediğiniz şekilde belirleyebilirsiniz.
Dilediğiniz an, bize haber vererek –bir telefon kafi- para çekme yetkisini (Einzugsermächtigung) derhal iptal edebilirsiniz.